Nye tilskudd fra Tvibitstigen!
Tvibitstigen har nå gjennomført sin fjerde utlysingsrunde og gitt støtte til 29 prosjekter i hele Nord-Norge innenfor feltene musikk, scenekunst, film/foto, dans, kunst/design, tekst/magasin, arrangement/festival og tilrettelegger/booking.
«Det er spennende å se at det finnes så utrolig mange kreative unge mennesker i Nord-Norge», sier Lars Nymo Trulsen, Banksjef i SpareBank 1 Nord-Norge. «Det er akkurat slike prosjekter vi ønsker å støtte via Sparebank1 Nord-Norge og vi håper at en slik satsing også kan føre til bolyst og at flere unge mennesker ønsker å bo og virke i landsdelen» Tvibitstigen gjennomføres i samarbeid med Sparebankstiftelsen Sparebank1 Nord-Norge.
Tildelinger Tvibitstigen vår 2019
MUSIKK:
Karoline Stensland (Tromsø, Troms)
• Innspilling av EP med egen musikk
Ida Kjelsberg (Tromsø, Troms)
• Innspilling av EP med egen musikk
Oliver Tymi/De Nye Blanke (Bodø, Nordland)
• Innspilling av EP
Lisa Lähdesmäki Fosse (Honningsvåg, Finnmark)
• Innspilling av eget materiale "Vi hører til"
Louisa Danielsson/Opphav (Tromsø, Troms)
• Innspilling av debutalbumet til Opphav
Hallvard Agersborg/SNÖ (Tromsø, Troms)
• Merkevarebygging og promo for SNÖ
Emma Mack (Tromsø, Troms)
• Innspilling av EP
Heave Blood and Die (Tromsø, Troms)
• Visuell utforming VOL III
Daniel Vårum/¡SLOG! (Gravdal, Nordland)
• Innspilling for bandet ¡SLOG!
SCENEKUNST:
Kristin Jørgensen (Tromsø, Troms)
• gjennomføring av scenekunstprosjektet #mentoo
Maja Skogstad (Moen, Troms)
• Gjennomføring av scenekunst-prosjektet "Havet"
Maren Saedi (Myken, Nordland)
• Gjennomføring av scenekunstprosjektet "Myken: Draugen og Havfolket"
Karoline Moen (Bodø, Nordland)
• Gjennomføringen av scenekunst/tekst-prosjektet "Under det stille"
Malgorzata Helena Rucinska (Tromsø, Troms)
• gjennomføring av prosjektet "Voices of Ancestors"
Dansekunst:
Mathilde Cayers (Tromsø, Troms)
• Gjennomføring av scenekunstprosjektet "Exogen"
Maya Mi Samuelsen (Karlsøy, Troms)
• Gjennomføring av scenekunstprosjektet "Vaktmester Samuelsen"
Film/FOTO:
Johannes Vang (Stokmarknes, Nordland)
• Reise til Finnmark for å promotere filmen sin på UKM
Franciska Eliassen (Kabelvåg, Nordland)
• produksjon av filmen "Søster"
Stian Andreassen (Straumsbukta, Troms)
• Gjennomføring av filmprosjektet "Mellom Himmel og Jord"
Hanna Suni (Tromsø, Troms)
• Til on-location manusutvikling for filmen "Fallvann"
Joanna Maria Sulich (Tromsø, Troms)
• Gjennomføring av foto- og tekstprosjektet "Farm Revisited"
KUNST/DESIGN:
Eirik Brede Nilsen/Northern Lands (Tromsø, Troms)
• merkevarebygging og markedsføring av Northern Lands' kleskolleksjon
Mikael René Fredriksen (Hansnes, Troms)
• Til produksjon av trekunst-utstilling
Yong Xin Lorraine Mo (Tromsø, Troms)
• Til igloo og innhold i prosjektet "When Laks meets Rice / Igloo Hot Spot Garden"
Fasilitør/tilrettelegger:
Ruben Kåre Nesvold (Moen, Troms)
• utvikle arrangørkompetanse hos søker
Emil Larsson (Mosjøen, Nordland)
• Arrangering av rappekurs for og med ungdommer i Mosjøen
ARRANGEMENT/Festival:
Lukas Buschmann Kristiansen (Bodø, Nordland)
• Gjennomføring av arrangementet "May the Fourth be with you"
Andrea Martine Aksberg (Hammerfest, Finnmark)
• Gjennomføring av ungdomsstyrte musikkproduksjons-workshops under Sommerfeber 2019
Viljar Broks (Tromsø, Troms)
• Gjennomføring av solo-konsert
På bildet:
Bak fra venstre: Margareta Orkan (film), Karoline Stensland (musikk), Stian Andreassen (film), Emma Mack (musikk), Ida Kjeldsberg (musikk), Louisa Danielsson (fra bandet Opphav), Mathilde Cayeres (dansekunst), Jonas Helgesen Kuivalainen (fra bandet Heave Blood & Die)
Foran: Viljar Broks (musikk), Kristin Jørgensen (teater/revy), Maya Mi Samuelsen (dansekunst)
Foto: Mia Eriksen, Tvibit